Комп'ютерна Академія {global_step_name} - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Співробітництво з науковими організаціями та спільнотами

Напрямки наукових досліджень – науково-дослідна робота Університету скерована на розвиток наукової школи Харківського технологічного університету “ШАГ” «Механізми економічної та інформаціної безпеки суб’єктів господарювання». Наукові дослідження здійснюються відповідно до таких основних напрямів розвитку школи:

  • Наукові засади менеджменту кадрової безпеки;
  • Застосування методів нечіткої логики та інтелектуального аналізу.
  • Розвиток концепції Індустрії 4.0.
  • Кластерна економіка, розвиток хайтек та інженерних спільнот.
  • Інноваційний розвиток та залучення інвестицій.
  • Розробка принципів та засобів впровадження елементів технології штучного інтелекту для вдосконалення існуючих систем автоматизації виробничих компаній.
  • Розробка структурних моделей єдиного інформаційного простору «віртуального виробництва» для умов частих змін виробничих потужностей.
  • Проєкти тематик SMART-спеціалізації регіонів України,
  • Проєкти розвитку напрямів Smart.City та діджиталізації в Україні.

 

Спіробітництво із науковими організаціями та спільнотами

Харківський технологічний університет «ШАГ» співпрацює із наступними відомими всесвітними організаціями у різних галузях науки, а також є їх членом.

 

I. ACM (Association for Computing Machinery)

ХТУ “ШАГ” був прийнятий у особі ректора, д.е.н., проф., к.т.н., Ph.D. Кавуна Сергія Віталійовича  –  до складу Association for Computing Machinery, ACM — найстарішої і найбільшої міжнародна організація в комп’ютерній галузі. Об’єднує близько 100 000 спеціалістів (дані 2011 року). Штаб-квартира розташована у Нью-Йорку.

 

ACM складається з більш ніж 170 регіональних відділень і 35 спеціальних тематичних груп (англ. Special interest group, SIG), в рамках яких і ведеться основна діяльність. Багато SIG’ів (наприклад, SIGGRAPH, SIGPLAN та SIGCOMM) фінансують регулярні конференції, які стають переважаючим місцем представлення іновацій у різних галузях. Групи також публікують велику кількість спеціалізованих журналів, газет та інших періодичних видань.

ACM також фінансує інші, пов’язані з комп’ютерними науками, події такі як Міжнародна студентська олімпіада з програмування (англ. ACM International Collegiate Programming Contest, ICPC), так і інші події як шаховий матч між Гаррі Каспаровим та комп’ютером IBM Deep Blue.

 

Цим ми домоглися:

  1. визнання на міжнародній арені в комп’ютерній галузі, нагадаємо що ХТУ “ШАГ” має ліензію на навчання за 126 спеціальністю “Інформаційні системи та технології” ;
  2. підвищення рівня привабливості ХТУ “ШАГ” при подачі заявок на міжнародні гранти та конкурси;
  3. вільний онлайн доступ до їх Цифрової Бібліотеки (англ. Digital Library). Цифрова Бібліотека ACM (англ. ACM Digital Library) містить величезний архів журналів, газет та записів конференції організації. Онлайн-сервіси включають форуми, що мають назви Ubiquity та Tech News digest;
  4. виведення Університету на якісний рівень, що дозволило стати більш впізнаваним.

Довідка: Щорічно асоціація присуджує Премію Тьюринга і премію імені Грейс Мюррей Хоппер. У число нагород також входять Премія Геделя, Премія Дейкстри, Премія Кнута, Премія Гордона Белла і Премія Паріса Канеллакіса. Перший студентський філіал організації був створений у 1961 в Університеті Луїзіанни в Лафаеті.

 

II. IFIP (International Federation for Information Processing)

ХТУ “ШАГ” був прийнятий у особі ректора, д.е.н., проф., к.т.н., Ph.D. Кавуна Сергія Віталійовича до складу Робочої групи No 11.1 “Управління інформаційною безпекою” 11го технічного комітету (Security and Protection in Information Processing Systems) Всесвітньої організації IFIP (International Federation for Information Processing) – Міжнародна федерація з обробки інформації.

 

Цим ми домоглися:

  1. впізнання на міжнародній арені в області інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ);
  2. підвищення рівня привабливості ХТУ “ШАГ” при подачі заявок на міжнародні гранти та конкурси;
  3. підвищення рівня залучення наших співробітників і студентів ХТУ “ШАГ” в міжнародних проєктах;
  4. виведення Університету на якісний рівень, що дозволило стати більш впізнаваним.

Що особливо примітно, ХТУ “ШАГ” – перший і єдиний ЗВО України, який був прийнятий до цієї групи!

Довідка: IFIP створена в 1960, під егідою ЮНЕСКО і визнана ООН, об’єднує понад 3500 професіоналів, її мета – промоушингу розробки стандартів у сфері ІКТ і сприяння обміну інформацією.

 

III. WASET (World Academy of Science, Engineering and Technology)

ХТУ “ШАГ” став членом Всесвітної академії наук, інженерії та технологій – WASET, World Academy of Science, Engineering and Technology. WASET розташована в Туреччині і зареєстрована в Азербайджані. Її доменне ім’я було зареєстровано 2007 року з контактною адресою в Дубаї. Її керує колишній учитель науки Джемал Арділ, за допомогою його дочки Ебру та його сина Бори. Джемал Арділ також є людиною, яка опублікувала більшість статей на веб-сайті WASET. Перш ніж прийняти назву WASET, організація була відома під назвою “Enformatika”.

Довідка: WASET является издателем ряда журналов открытого доступа по широкому кругу научных и технических предметов. Издатель был указан Джеффри Биллом как «потенциальный, возможный или вероятный» издатель и указан в качестве такового Обществом Макса Планка.

 

IV. KES International.

ХТУ “ШАГ” став членом професійного співтовариства із можливостями створення мереж, дослідження та публікацій для всіх тих, хто працює в наукомістких предметах. Протягом більше 20 років KES пропонував добре підтримані заходи у сфері інтелектуальних систем. Протягом майже 20 років KES International проводить міжнародні конференції в різних країнах світу з провідних тем:

 

Інтелектуальні системи – інтелектуальні технології прийняття рішень – інтелектуальні інтерактивні мультимедійні системи та послуги – агенти та багатоагентні системи – інтелектуальна освіта та навчання.

Сталий технологія – сталий розвиток в енергетиці та будівлях, інтелектуальна енергетика – сталий дизайн та виробництво.

Інновації, передача знань, підприємство – інновації та передача знань.

Медичні технології – інновації в медицині та охороні здоров’я.

Цифрові медіа – архівація завтра – інновації в музиці.

 

Довідка: KES International – це громада, що складається з декількох тисяч дослідників, науковців, інженерів та практиків, які беруть участь у діяльності KES International.

 

V. Підписання Договору про міжнародну мобільність студентів та викладачів в рамках проєкту Erasmus+.

В 2021 році ректор Віталій Зайцев заключим Міжнародний договір № 2022-1-EE01-KA171-HED-000072333  з Талліннським університетом прикладних наук (Tallinna Tehnikakõrgkool University of Applied Sciences) Таллінн Естонія (Pärnu mnt 62 A 10135 Tallinn // www.tktk.ee ).  В рамках проєкт студенти університету мали можливість пройти короткострокову та довгострокову мобільність. Завідувачка кафедри інформацйних технологій Надія Пономарева, доцент кафедри Сергій Трохимчук та доцент кафедри менеджменту Крістіна Бабенко в 2023/2024 н.р. приймали участь у Blended Intensive Program для викладачів в рамках  Erasmus +

 

 

VI. Співпраця з польськими науковими та освітніми установами.

В 2023 році ректор Олена Дудник підписала  міжнародних угоди про співпрацю  Харківського технологічного університету «IT STEP» з Міжнародною Академією Прикладних Наук в Ломжі (Республіка Польща) Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży (mans.edu.pl) та Остроленським Науковим Товариством ім. Адама Хентніка в Остроленці (Республіка Польща) OTN - Aktualności. Співпраці з такими поважними освітньо-науковими закладами відкриває перед студентами та викладачами широкі перспективи в навчанні, дослідженнях та культурному обміні.  Ми об'єднали свої знання і досвід, щоб забезпечити нашим студентам найкращий доступ до світових стандартів освіти, забезпечити можливість здобути міжнародний досвід, розширити свої горизонти та стати справжніми лідерами в своїх галузях.

Адміністрація ХТУ «ШАГ» заручилася підтримкою керівництва MANS щодо проведення весняної міжнародної конференції «Цифрові трансформації та інноваційні технології в економіці», яка буде проведена 14 березня 2024 року в рамках підвищення кваліфікації як складової навчання впродовж життя. 

 

 

Серед іншого проаналізували особливості провадження освітнього процесу в Україні після повномасштабного вторгнення рф в Україну та окреслили роль освітян у післявоєнній відбудові країни. Підтримка європейських колег є беззаперечним стимулом для подальшого розвитку та удосконалення якості освіти, тож вдячні Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomżyта впевнені в подальшій плідній співпраці.