Комп'ютерна Академія {global_step_name} - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Корисна інформація

Часті запитання

 

За якими освітніми ступенями проводиться підготовка?

Харківський технологічний університет “ШАГ” здійснює підготовку фахівців за освітнім ступенем бакалавра відповідно до отриманих Ліцензій.

 

За яким спеціальностями проводиться підготовка в ХТУ “ШАГ”?

За спеціальностями: 126 «Інформаційні системи та технології» та 073 “Менеджмент”

 

Чи передбачено на запропонованих програмах підготовки напрями спрямування?

В межах спеціальності 126 “Інформаційні системи та технології” бакалаврської підготовки абітурієнти зможуть обирати один з напрямів навчання: Розробка програмного забезпечення, мережі та кібербезпека, комп’ютерна графіка та дизайн в ІТ.

 

В межах спеціальності 073 “Менеджмент” бакалаврської підготовки абітурієнти зможуть обрати напрям “Менеджмент у сфері інформаційних технологій та діджитал маркетинг”

 

До викладання дисциплін спеціальності будуть залучені практикуючі вітчизняні та закордонні IT-спеціалісти провідних компаній та професори відомих Університетів.

 

Який ліцензований обсяг прийому на навчання?

Бакалавр, спеціальність 126 “Інформаційні системи і технології”, 200 осіб.

Бакалавр, спеціальність 073 “Менеджмент”, 400 осіб.

 

Чи передбачено навчання на заочній формі навчання?

Так, навчання проводиться на денній або заочній формі.

 

Чи є в Харківському технологічному університеті “ШАГ” гуртожиток для поселення студентів денної форми навчання?

Студенти денної форми навчання за вимогою заселяються в гуртожитки університетів м. Харкова.

 

Хто може вступити на навчання в Харківський технологічний університет “ШАГ”?

Особи, які мають повну загальну середню освіту (з атестатом про повну загальну середню освіту); випускники технікумів і коледжів (з дипломом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра); випускники інститутів, академій, університетів (з дипломом бакалавра) на другу визу освіту; студенти інститутів, академій, університетів за рахунок переведення!!!.

 

Які передбачено терміни підготовки фахівців?

Навчання за освітнім ступенем бакалавра здійснюється у терміни:

  1. 4 роки (3 роки 10 місяців) на базі повної загальної середньої освіти;
  2. 2 роки (1 рік 10 місяців) на базі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за відповідної спеціальності відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266;
  3. 3 роки (2 роки 10 місяців) на базі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра;
  4. 2 роки (1 рік 10 місяців) на основі ступеня бакалавра або раніше здобутого ступеня вищої освіти з відповідної спеціальності відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 – так звана “друга вища освіта”;
  5. 3 роки (2 роки 10 місяців) на основі ступеня бакалавра або раніше здобутого ступеня вищої освіти – так звана “друга вища освіта”.

 

Чи можливо після закінчення 11 класу вступити на навчання без ЗНО/НМТ?

Так, якщо це визначено Правилами прийому Університету.

 

Як після закінчення технікуму чи коледжу вступити на бакалаврську програму?

Зарахування здійснюється за результатами фахових вступних випробувань з урахуванням середнього бала диплома молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра (докладніше дивись Правила прийому)

 

Чи передбачене державне замовлення (бюджетні місця)?

Ні, фінансування підготовки фахівців в Харківському технологічному університеті “ШАГ” здійснюється за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

 

Як подаються заяви для навчання на бакалаврській програмі на базі повної загальної середньої освіти (зокрема випускники 11-х класів)?

Виключно в електронній формі через електронний кабінет вступників згідно наказу МОНУ № 1096 від 11.10.2018 р., або у деяких випадках – особисто в паперовій формі (докладніше дивись в Правилах прийому).

 

Коли подаються заяви для навчання на бакалаврській програмі на базі повної загальної середньої освіти (зокрема випускники 11-х класів)?

Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня бакалавра проводиться в такі терміни:

  • реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня;
  • прийом заяв та документів, передбачених розділом VI цих Правил, розпочинається 29 липня та закінчується о 1800 8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди; о 1800 23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного теста;
  • прийом заяв та документів від вступників, місце проживання яких зареєстровано (задекларовано) на особливо небезпечній території, що п вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів, розпочинається: з 11 липня для заяв в паперовій формі; з 29 липня для заяв в електронній формі; та закінчується о 18:00 08 серпня;
  • індивідуальні усні співбесіди проводяться з 9 по 16 серпня включно;
  • індивідуальні усні співбесіди для осіб, місце проживання яких зареєстровано (задекларовано) на особливо небезпечній території, проводяться з 11 липня по 16 серпня включно (до 26 вересня в порядку додаткового набору);
  • надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 1800 02 вересня;
  • зарахування вступників за кошти фізичних та/або юридичних осіб – не пізніше ніж 30 вересня.

 

Чи передбачено підготовчі курси для підготовки до навчання на бакалаврській програмі?

Так. Передбачено підготовку з усіх необхідних дисциплін

 

Чи можна в Харківському технологічному університеті “ШАГ” отримати допомогу при реєстрації електронних кабінетів вступників?

Так. Консультаційний центр щодо реєстрації електронних кабінетів вступників буде працювати у приймальній комісії.

 

Коли подають заяви і документи за денною формою навчання в Харківському технологічному університеті “ШАГ” на бакалаврській програмі випускники технікумів і коледжів (на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра)?

Для вступу на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб:

  • прийом заяв та документів розпочинається 29 липня і закінчується о 1800 08 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди та 1800 23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту/сертифікатами ЗНО;
  • індивідуальні усні співбесіди проводяться з 09 по 16 серпня включно;
  • надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 1800 07 вересня;
  • зарахування вступників за кошти фізичних та/або юридичних осіб – не пізніше ніж 30 вересня.

 

Які предмети у сертифікатах ЗНО потрібні для вступу на перший курс баклавра на основі повної загальної середньої освіти в Харківському технологічному університеті “ШАГ”?

Вступник надає результати НМТ за 2023 чи 2022 рік або ЗНО за 2020-2021 рр.

Докладніше дивись Правила прийому.

 

Чи забезпечує університет студентів з інших міст України гуртожитком (місцем в гуртожитку)?

Так, університет допомагає з поселенням своїх студентів до гуртожитків ЗВО-партнерів. Звертайтеся в разі потреби до Приймальної комісії.