Харківський технологічний університет «ШАГ» – це потужний навчальний заклад вищої освіти (ЗВО), що гарантує якісну освіту нового формату. В основі університету:
• досвід Академії ШАГ, яка існує з 1999 року;
• універсальні принципи кращих світових систем вищої освіти;
• вимоги сучасної IT-індустрії.

Для кого створений університет

Для прогресивних людей будь-якого віку, хто, звісно, хоче пов’язати життя з IT і не хоче даремно гаяти час. Зокрема, абітурієнтами можуть стати: випускники шкіл, студенти інших ЗВО, бакалаври та молодші спеціалісти з профільних та непрофільних спеціальностей, практикуючі ІТ-шники, по одній з двох спеціальностей.

Запрошуємо на навчання випускників шкіл на базі атестата про повну середню освіту (випускників 11-х класів) та сертифікатів ЗНО:
Для 126 спеціальності «Інформаційні системи та технології»:
• українська мова та література (сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019,2020 років);
• математика (сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019,2020 років);
• іноземна мова (сертифікати ЗНО 2018, 2019,2020 років) або історія України (сертифікати 2017, 2018, 2019,2020 років).
Для 073 спеціальності «Менеджмент»:
• українська мова та література (сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019,2020 років);
• іноземна мова (сертифікати ЗНО 2018, 2019,2020 років).
• математика (сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019,2020 років) або історія України (сертифікати 2017, 2018, 2019,2020 років);

Мінімальна прохідна кількість балів – 101.

Не панікуйте, якщо складали інші іспити ЗНО: Харківський технологічний університет розробив особливу програму на базі розвиненої партнерської мережі «ШАГ». Завдяки програмі ви можете стати студентом мережі, а фактично навчатися у Харкові. Правильно оформити всі документи допоможе приймальна комісія ХТУ «ШАГ» (9:00-18:30 з понеділка по п’ятницю, субота з 9:00 до 15:00, або телефонуйте 050 444 08 82).

Опитування серед людей, які вже мають вищу освіту, виявило, що більшість отримали не ту професію, якої прагнули і не працюють за спеціальністю. Тому Харківський технологічний університет «ШАГ» підтримує можливість переводу для студентів 1-х та 2-х курсів з інших ЗВО, навіть інших спеціальностей. Якщо Ви зрозуміли, що обрана спеціальність Вам не підходить, чи навчання не відповідає очікуванням – звертайтеся, ще не пізно все виправити.

Більшість практикуючих IT-шників вже мають вищу технічну освіту, ми запрошуємо отримати другу вищу за напрямом «Менеджмент в сфері IT» і стати профільним управлінцем, швидше зростати по кар’єрі топ-менеджменту.
Бакалаврам та магістрам, що вступають на 2-гу вищу освіту, сертифікати ЗНО не потрібні. Ті, хто вже мають профільну освіту – зараховуються на 2-й чи 3-й курс за результатами вступних випробувань. Ті, хто мають дипломи про непрофільну вищу освіту повинні пройти співбесіду та вступне випробування і будуть зараховані на 2-й курс. Теж саме стосується і абітурієнтів з дипломами молодших спеціалістів.

Лише професійні знання та навички

Навчання відбувається за авторськими програмами, які відповідають вимогам МОН України та сучасної ІТ-галузі. Наші студенти не вивчають загальноосвітні не профільні дисципліни, такі як філософія, українська мова чи безпека життєдіяльності, тощо. Замість цього вся увага присвячена потужному блоку професійних дисциплін, а також математиці, поглибленому вивченню англійської мови та розвиненню soft skills, які вимагає від здобувача IT-ринок праці вже на старті кар’єри. Викладачі університету – розробники стандартів МОН України із 126-ї спеціальності, а також практики з ІТ-компаній, які знають, що потрібно майбутнім фахівцям.

Сесії без стресу

У звичайних ЗВО за одну сесію студент повинен скласти не менше 10-ти дисциплін. Це час, нерви, а інколи, і додаткові витрати. Наші студенти гарантовано мають не більше 5-ти іспитів/заліків під час сесії: 2 іспити + 3 заліки або 3 іспити + 2 заліки. Ця інновація дозволяє більш ретельно вивчати профільний матеріал і без стресу складати сесію.
Класична схема іспиту, коли студент наосліп обирає паперовий білет, сідає за парту та готується – вже давно застаріла. В своїй системі складання іспитів ми застосовуємо сучасні технології та інструменти. Білети містять QR-коди із номером завдання. Студент, сканує обраний білет і отримує посилання. Завдання, завірене електронним цифровим підписом екзаменатора та завідувача кафедрою, виводиться на комп’ютер студента. Результати виконання завдань студенти надсилають екзаменатору на перевірку у електронному вигляді.

Англійська мова

Приблизно 80% українських ІТ-спеціалістів працюють на замовлення іноземних компаній, тому успішність роботи напряму залежить від володіння іноземними мовами та вміння спілкуватися. Більшість ІТ-компаній у Харкові проводить співбесіди для розробників лише англійською мовою. НR-менеджери пояснюють таку позицію тим, що в потрібній технології новачка може підтягти ментор під вимоги проекту, а на вивчення мови до розмовного рівня часу не має. Тому в ХТУ «ШАГ» студенти 126-ї спеціальності вивчають англійську мову на заняттях 2,5 роки (на відміну від інших ЗВО, де їй присвячений лише перший рік), а студенти 073-ї спеціальності вивчатимуть протягом всього строку навчання. По закінченні курсу вивчення іноземної мови всі студенти виходять на міжнародну сертифікацію (вид сертифікації можуть обирати самостійно: IELTS, GRE, TOEFL, GMAT та ін.). В Харківському технологічному університеті «ШАГ» вже з першого курсу застосовується метод наскрізного вивчення іноземної мови: професійні дисципліни викладаються англійською мовою – на молодших курсах частково, а на старших повністю. Тоді студенти навіть з нульовим рівнем швидко звикають до такого спілкування на рівні рефлексів. Також ми практикуємо крос-лекції з іноземними університетами. Професори ведуть лекцію англійською мовою по суміжній темі в режимі онлайн: одночасно для своїх студентів та для студентів ХТУ «ШАГ».

Викладачі-практики, ментори та HR

В ХТУ «ШАГ» викладачі стають без перебільшення друзями для студентів. Тому навчання не перетворюється на тягар або нудні обов’язки. Студенти приходять на заняття із задоволенням, їх непотрібно змушувати. До викладання залучені провідні фахівці з ІТ-сфери, які мають великий професійний досвід. Робота студентів над проектами керується менторами з компаній EPAM, Acvelone, Cypher, FossDoc та ін. Крім того, студенти весь час контактують із професійними HR-спеціалістами та психологами, які показують внутрішню «кухню» IT-компаній, готують до співбесід та підтримують у професійному або особистісному розвитку.
Всі аудиторії на 100% забезпечені мультимедійним обладнанням. В кожній аудиторії до 15 робочих місць, тому групи формуються лише до 15 студентів, що дозволяє викладачу приділити максимум уваги кожному.

Soft Skills

Soft Skills – це збірний термін, який означає вміння обирати найефективніший варіант поведінки, що допомагає в роботі, кар’єрному рості, а також успішній соціалізації. В звичайних ЗВО увагу зазвичай приділяють лише Hard Skills “твердим навичкам” – це технічні навички, які можна поміряти дипломами, іспитами, грантами, тощо. Soft Skills повністю залишаються на совісті студента, ЗВО не беруть на себе відповідальність за їх розвиток. Звичайно, неможливо стати ІТ-фахівцем, не опанувавши Hard Skills. Тому ми пропонуємо гармонійне поєднання: щоденна практика, виконання завдань, створення проектів, робота з реальними кейсами та фахівцями з ІТ. Крім навчання, студенти є активними членами студентських клубів, де практикують отримані знання за своїми вподобаннями, беруть участь у хакатонах, ідеатонах, всеукраїнських конкурсах, олімпіадах та міжнародних конференціях, приймають участь в Open Source-проектах.

Диплом та сертифікати від лідерів ІТ-галузі

Випускники університету отримують диплом про вищу освіту державного зразка. Крім того, під час навчання студенти можуть отримати міжнародні сертифікати компаній Oracle, Cisco, Microsoft, Autodesk та ін., що визнаються в усьому світі та підтверджують високий рівень кваліфікації.

Інформація щодо вступу до ХТУ “ШАГ”

Приймальна комісія працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 по 18:30. У суботу – з 9:00 по 15:00.

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо до нас! Для цього просимо зареєструватися:

Записатись на консультацію


БакалавратДоуніверситетська підготовка