26-27 квітня 2019 року у ХТУ “ШАГ” пройшов ІІІ спеціалізований IT-}{ackathon (https://bit.ly/2GTPt6d). Він охопив спеціальності 122, 125 та 126 у 12-й галузі знань «Інформаційні технології». У змаганні прийняли участь 4 університети м. Харкова. Свою кмітливість проявляли студенти тільки 1-2 курсів. Віковий ценз гарантував рівні умови для всіх учасників. Власне ХТУ “ШАГ” представляли першокурсники саме 126-ї спеціальності (детальніше – https://bit.ly/2WepXhj).

Мета IT-}{ackathon-ну – надихнути студентів розвиватися в ІТ-сфері самостійно, поза рамками навчального процесу.  ІТ-ринок вимагає від фахівців постійно поглиблювати знання і розвивати нові навички. У Харківському Технологічному Університеті «ШАГ» приділяють дуже багато уваги цим моментам, адже тісно взаємодіють із IT-сферою – https://khtu.itstep.org.

Концепція хакатону – 2^2^2 була повністю реалізована:

  • почали у 16.00 26 квітня,
  • вирішили 16 завдань (8 у категорії Easy та 8 у категорії Hard),
  • боролися протягом 16-ти годин.

Ще одна цікава “фішка” цього змагання – всі вхідні параметри (змінні) до завдань генерувалися у присутності команд прямо підчас IT-}{ackathon-ну. Випробування підготував професорсько-викладацький склад ХТУ “ШАГ таким чином, щоб охопити найбільше коло напрямів навчання за означеними спеціальностями. Були задачі з програмування, графіки та дизайну, математичної ймовірності, шифрування, відновлення та розпізнавання інформації, інфографіки, моделювання, пентестінгу, стеганографії, 3Д-друку та, навіть, задача на кмітливість.

Судейська колегія включала 7 членів журі, деякі з них працювали у режимі он-лайн. Завдяки власній системі автоматизації всі команди могли слідкувати за результатами самостійно у режимі real-time і бачити зміни у рейтингу. Інтрига зберігалася до останнього моменту. Команда-переможниця завоювала 1-е місце з різницею всього в 0,1 бала, який змогла відвоювати в останні 10-ть хвилин IT-}{ackathon-на.

Призи отримали всі учасники змагання, незалежно від місця. Переможці були нагороджені спонсорами хакатону – компанією Фосс-Дос. Кожен учасник став власником зовнішнього SSD-накопичувача. Всі інші призи були надані керівництвом ХТУ “ШАГ”.

Попит на участь у подібних IT-}{ackathon-нах свідчить про зростання популярності ІТ-сфери і високий рівень усвідомленості молоді, яка обирає IT. Слідкуйте за новинами та наступними змаганнями!