Харківський технологічний університет “ШАГ” знаходиться у м. Харків, який є другим за чисельністю населення містом України. Він був третім за величиною науковим і транспортним центром СРСР після Москви та Петербурга, у межах України він посідає друге, а за деякими сферами й перше місце. Чисельність населення (за оцінкою Головного управління статистики у Харківській області) на 1 квітня 2018 року становила 1 447 672 чоловік, що складає 54% населення Харківської області.
Харків – це єдине місто України, що володіє повним комплектом нагород Ради Європи: Дипломом, Почесним Прапором, Таблицею Європи і Призом Європи ! Це традиційно багатонаціональне місто: тут проживали і проживають представники 111 національностей. Харків посідає дев’яте місце за чисельністю населення серед міст Східної Європи. Загальна площа Харкова тепер становить 35 002,26 га. З 1975 року діє метрополітен, що складається з 3 ліній, 30 станцій, загальна довжина 39,6 км.

В даний час в Харкові готують фахівців 65 вузів різних форм власності та рівнів акредитації, серед яких 17 університетів і 9 академій й Харківський технологічний університет “ШАГ” є одним з них. Загальна чисельність студентів у ВНЗ м. Харкова – 171 298 (у 2017 н.р., займає 2 місто після нашої столиці). Кількість студентів на 100 000 населення – 5,89 (у порівнянні із Київом – 7,72). Найбільше іноземців навчається в ВНЗ Харкова – 20 925, Києва – 12 950 і Одеси – 6 972. Найбільша кількість студентів – з Азербайджану, Туркменістану та Індії. У топ-10 країн за походженням студентів входять також Нігерія, Марокко, Грузія, Йорданія, Ірак, Китай і Узбекистан. 20 серпня 2012 року, після ухвалення Верховною Радою закону про мови, міська рада затвердила російську мову регіональною мовою спілкування і діловодства.

У Харкові представлені офіси топ-10 ІТ-компаній Україні. Сумарно в офісах цих компаній в Україні працює понад 13 000 фахівців. Понад 300 малих и средніх підприємств (річний оборот яких 5 млрд. дол.), на яких працюють в ІТ-галузі (3-я за величинною експортна галузь) – майже 22 000 фахівців та спеціалістів, середній дохід яких складає 30 000 грн/міс. Середній вік ІТ-спеціалистів є 27 років. Щорічний випуск вищими навчальними закладами складає до 2000 ІТ-фахівців. Харків – комфортне місто з розвиненою інфраструктурою, аеропортом, метрополітеном, парковими зонами, залізничною розв’язкою та у порівняльній близькості до столиці, має сучасну вищу ІТ-освіту та гідну роботу для студентів.

Історичні факти

  1. Харків є найбільшим містом Землі на 50-й паралелі.
  2. Харків є батьківщиною специфічних слів і значень слів російської мови, поширених в основному тільки на Слобожанщині. Ці слова – раклей (зарозумілий дрібний хуліган або злодій, нахабний і хамовитий), сявка (дрібний кримінальний елемент), тремпель (плечики), чинка (бритвене лезо), ампула (стрижень кулькової ручки), змійка (застібка-блискавка), марка ( маршрут транспорту, але тільки міського, в основному трамвая), ганделик (розпивочна), тю (вигук).
  3. Майже половина (45,82%) населення міста має вищу або незакінчену вищу освіту.
  4. У Харкові розташований район Салтівка – найбільший «спальний район» в Україні, населення якого більше 400 тисяч чоловік.
  5. Ринок Барабашова – найбільший промислово-речовий ринок Східної Європи і 14-е місце в рейтингу найбільших ринків світу, займає площу понад 75 га.
  6. У 2010 році Харків був визнаний кращим містом за якістю життя на Україні.